Kohus andis Ida-Viru kiirabiteenuse vaidluses õiguse erafirmale

: . Avaldatud . Klikke: 10559

Allikas: Postimees.ee

Tallinna ringkonnakohus otsustas täna jätta rahuldamata seni Ida-Virumaal kiirabiteenust pakkunud sihtasutuse kaebuse, millega viimane palus tühistada terviseameti konkursi tulemused, mille järgi läks kiirabiteenuse osutamine Virumaal erafirma Karell Kiirabi kätesse.

Otsusega jättis kohus muutmata ka Tallinna halduskohtu 8. novembri otsuse, milles leidis kohus samuti, et kaebaja poolt AS Karell Kiirabi vastu esitatud pretensioonid ei ole asjakohased.

Mullu terviseameti korraldatud avaliku konkursi kiirabiteenuse osutaja leidmiseks Ida-Virumaal järgnevaks viieks aastaks võitis erafirma Karell Kiirabi Tallinnast. Erafirmale jäi alla regiooni 12 aastat teenindanud SA Ida-Virumaa Kiirabi. Ida-Virumaa kiirabi juht Arnold Persidski ütles augustis Põhjarannikule, et tema juhitav asutus ei pea end kaotajaks, mistõttu otsustati konkursi tulemused kohtus vaidlustada.

SA Ida-Virumaa Kiirabi leidis kaebuses, et terviseameti otsus on õigusvastane, kuna ASil Karell Kiirabi puudub nõutav personal teenuse osutamiseks ja realistlik plaan kiirabibrigaadide nõuetekohaseks komplekteerimiseks.

Tallinna ringkonnakohtu tänase otsusega jäeti SA Ida-Virumaa Kiirabi apellatsioonkaebus rahuldamata ja Tallinna Halduskohtu varasem, 8. novembril vastuvõetud otsus tühistamata.

Karell Kiirabi kuulub Urmas Sõõrumaale, kelle sõnul on tänane kohtuvõit hea kink firma 13. sünnipäevaks. «Selle kaebuse sisu oli selline, nagu me ei oleks võimelised seda teenust osutama. Täna võib öelda, et oleme suutnud seda 13 aastat edukalt teha,» ütles Sõõrumaa heatujuliselt Postimehele.

Ta lisas, et kui praegu on Karell kiirabil 160 töötajat, siis tänase kohtuvaidluse valguses võib töötajatering juba varsti läheneda 350-le.

Lisaks otsustas kohus SA-lt Ida-Virumaa Kiirabi välja mõista 2100 eurot apellatsioonimenetluse kulude katteks AS Karell Kiirabi kasuks.